Bes Kallaku & Yll Baka – Cohu kerceni

AVD Digital – http://smarturl.it/AVDdigital

Music: Irkenc Hyka
Saks: Vis Shkodrani
Lyrics: Bes Kallaku, Olsi Bylyku
Video: Adi Grishaj

*

A e di se c’thot refreni?
Cohu kerceni, cohu kerceni
Se me mire se ktu sdo gjeni
Cohu kerceni cohu kerceni
Nje jet kemi, nje jet kemi.
Cohu kerceni cohu kerceni.

Kenga, ca thot kenga
Ma do shpirti ma do zemra
Hajde hajde futu brenda
Hajd shiko si duket gjendja.

Yes, yes, yes, do kercej der ne mengjes.
Yes, yes, yes, do kercej deri sa t’vdes

Dale, dale Babale, opo dale dale Babale.
Frymen ma ma ma ndale
Kalle lale, kalle lale

Refreni.
A e di se cthot refreni?
…….

Besi:
Kenga ca thot kenga ma do shpirti ma do zemra…..

Merre merre dhe shokun
Merre nokun merre dhe lokun
Nje tradit e ka shqiptari
Kush te paguaje i pari

Dale dale Babale…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *