E humbur prej një muaj, Telefonon live 20-vjeçarja, zbulon arsyet e largimit

Emisioni “Me zemer te hapur” nga Evis Ahmeti ne News24
6 mars, 2018

Ajo eshte 20 vjec dhe quhet Xhoana Zeka. Ka humbur cdo kontakt me familjen qe prej 20 ditesh. 20 vjecarja sipas familjareve mund te trafikohet per prostitucion nga I dashuri I saj, Hektor Cani. Xhona ne gushtin e vititi te kaluar u njohe me 36 vjecarin nga Tirana, ku nisen nje lidhje dashurie. Pas nje muaj njohje, ata nisen te dy ne shtetin grek. Vajza nuk tregoje asgje ne familje per kete largim dhe pse ne fillim I kontaktonte nga Athina. Fillimisht, ajo ka treguar ne familje se jetonte ne kryeqytetin e Greqise dhe Hektori e kishte detyruar te prostituonte. Kjo e fundit ne muajn nentor ka bere denoncimin ne policine greke dhe 36 vjecari ka perfunduar ne burg. Me pas, vajza ka terhequr denoncimin dhe eshte ribashkuar me te dashurin, ku kane qendruar gjithe muajn dhjetor bashke….dhe ne fund te 2017 Xhoana eshte larguar nga banesa dhe eshte vendosur ne zonen e Pires. Shkaku I largimit ishte dhuna fizike dhe psikologjike e te dashurit te saj, per ta trafikua.
36 vjecari aktualisht deklaron se ndodhet ne Itali dhe Xhoanen eshte ndare ne shtetin grek dhe ska asnje informacion. 20 vjecarja per here te fundit ka kontaktuar me motren e saj ne mesin e muajt shkurt dhe I ka thene se ishte mire me shendet dhe ndodhej ne Pire. Motra tregon se Xhoana gjithmon e telefononte me numra privat dhe genjente ne ato qe rrefenete per veten e saj.Familja e 20 vjecares dyshon se vajza e tyre eshte shitur nga Hektori vetem per qellime prostitucioni……

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *