I ati i premtoi të birit live se do kthehej, pas thyerjes së betimit flet vjehrra “Ja ç’më tha nipi”

Emisioni “Me zemer te hapur” nga Evis Ahmeti ne News24
1 mars, 2018

Lumturi Murati vjen ne studion tone per te risjelle ne vemendje dramen e vajzes se saj Antonetes dhe 2 niperve . Kjo histori u be publike 5 vite me pare, protagonist ishte Ergi i cili i beri thirrje babait te tij te kthehej. U largua me premtimin se per 1 muaj ai do te vinte ne shtepi, por edhe pse kane kaluar 5 vite kjo nuk gje nuk ka ndodhur.

Nentori bashkeshorti i Antonetes dhe babai i Ergit dhe Enertit u largua ne shtetin grek si emigrant dhe e ka braktisur familjen e tij. Sipas informacioneve te marra ne Greqi ai ka ndertuar nje jete dhe nje familje te re.

Antoneta me 2 djemte vazhdojne jeten ne Vlore ne shtepine e tyre, shkak i se ciles prej kohesh jane ne konflikt me familjaret e Nentorit. Duke qene se banesa eshte ende ne proces legalizimi ata po tentojne qe ti debojne prej andej.

Bashkeshorti nuk pranon as te vije e te beje divorcin e ne menyre qe ti japi fund nje here pergjithmone debateve dhe konflikteve mes paleve. Enerti i vogel nuk e ka pare kurre te atin pasi Antoneta ishte shtatzene kur Nentori i braktisi, sot ai ka nje mesazh per te.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *