Luani çudit në emision: Unë vërtet desh e vrava gruan, por ajo s’duhet të më lërë

Emision nga arkiva e “Zemres se hapur” ne News24
16 maj, 2015

46-vjecari Luan Hasa eshte personazhi i sotem. Ai do te rrefeje jeten e tij ne cift ne 24 vite martese. Nje vit me pare filluan konfliktet ne kete familje. Ne prill te vitit te kaluar ai eshte denuar me 8 muaj burg per dhune ndaj bashkeshortes. Si pasoje e nje urdhri mbrojtje ai eshte larguar nga shtepia dhe pas shume tentativash per t’u rithyer nuk ka mundur dot. Vazhdojne konfliktet dhe bashkeshortja ka paraqitur ne gjykate edhe kerkesen per divorc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *